IMG-LOGO
TR EN AR
IMG

1990 yılında arıcılık ile uğraşmaya başlayan Şirin Ailesi, arıcılığın gerektirdiği bütün özveriyi göstererek kovan üretim kapasitelerini yıllar içinde artırmıştır. Üretimi kendisine ait olan ve  geniş ağı sayesinde Türkiye’nin farklı bölgelerinden de topladıkları yüksek kaliteli balları tüketicilerine ulaştırmak için 2017 yılında paketleme faaliyetlerine başlayan  Şirin Ailesi, Türkiye'nin ve Ortadoğunun birçok gıda ve toptancı firmasına bal tedariği yapmaktadır.

 

Türk balının tüm dünyadaki tüketicileriyle buluşmasında önemli bir misyon edinen Şirin Ailesi, farklı kültürlerle çalışmak ve iş birlikleri oluşturmak noktasında evrensel değerlere bağlı kalarak, kurumsallaşmak ve marka oluşturmak bilinciyle Harniva markasını yaratmıştır.

 

Harniva markasını yaratırken ‘’harmony ‘’(uyum) ve ‘’new’’ (yeni) kelimeleri esas duygular olmuştur. Çünkü Harniva İlkeleri,  çözümlerini ve iş modellerini geliştirirken toplumsal değişime uyum sağlayan, insan yaşamını iyileştiren, doğaya ve insana eşit değerlerle dokunmaya inanan adalet duygusunu benimsemiştir.

 

Harniva, arıların her hasadı yeni bir bala yeni bir tada dönüştürürken gösterdikleri kusursuz hiyerarşiyi, onların yaşam döngüsünün sürdürülebilirliğindeki önemini ve genetik zenginliklerimizin korunması noktasında çevreye ve doğaya duyarlı bir kurum bilinci inşa etmiştir.

 

Harniva, Ordu'da kurduğu global standartlara uygun, 1600m2 'lik kapalı alanı olan modern tesisinde paketleme faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Ülkemizin yüksek kaliteli bal sunmasında ise üretim alanlarının rakımı yüksek yaylalarda, ilaçlama yapılan tarım arazileri, maden, sanayi, insan ve hayvan hareketlerinden uzakta gerçekleşiyor olması çok önemli bir avantajdır. Ayrıca temiz su kaynağı sağlayan üretim alanlarının  en az rüzgar tutan bölgeler olması Türkiye’deki arıcılık faaliyetlerinin sürdürülebilirliğini ve Türk balının kalitesini etkileyen bir diğer önemli faktördür.